The Bean. Tak wygląda następca myszki?

Myślałem, że w dzisiejszych czasach nic mnie już nie zdziwi. Nie byłem więc przygotowany na ewentualne okoliczności. Mój pogląd po raz kolejny został zrewidowany przez pomysłodawców z Kickstartera. Tym razem nie chodzi o przenośną gitarę, a „fasolkę”, która w domyśle twórców ma zastąpić tradycyjną budowę myszy. Cóż, pomysł na zastąpienie gryzonia nie jest nowy. Jak dotąd nikomu się to nie udało. Będzie podobnie?

kickstarter.com


Pierwszy rzut oka i już mogę stwierdzić, że mam do czynienia z prostym urządzeniem. Trzy przyciski, w tym jeden służący do przewijania. W The Bean nie uświadczymy klasycznej obudowy. Dla mnie jest to poważne zaniedbanie, ponieważ moja ręka nie będzie mogła znaleźć wygodnego miejsca, by spocząć.

Projekt powstania „fasolki” nie należał do skomplikowanych. Twórcy przyznają, że wpadli na niego podczas rozważań na temat przyszłości drukarek 3D. Elementy plastiku pokazane w prezentacji są zapewne efektem wydruku z prywatnych drukarek (materiał ABS / PLA) . Widać to po słabej jakości plastiku.

To, co przyszło nam zobaczyć na filmie, to jedynie prototyp urządzenia. W domyśle ma pracować dużo sprawniej, a wygląd ulegnie lekkim modyfikacjom – przycisk przewijania prawdopodobnie znajdzie się w centralnej części.

Twórcy zapowiedzieli wsparcie bezprzewodowe w oparciu o zupełnie nowy, koncepcyjny model połączenia — WBean. Ciekaw jestem, jak to będzie wyglądać w praktyce.


Osobiście mam dość mieszane odczucia względem tego „innowacyjnego” projektu. Dla mnie jest to zwykły skok na kasę, a trzeba przyznać, że i tak niezbyt udany – poparcie wizji studentów jest raczej marne.

Jeżelibyście z jakiś powodów chcieli wspomóc „fasolkę” to możecie zrobić to tutaj.

Zobacz również: Toshiba Z830

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Chcesz drukować tanio? Weź udział w konkursie - do wygrania 25 drukarek HP! Skylock - inteligentna blokada rowerowa, która ostrzeże przed złodziejem Facebook już nie przyciągnie młodzieży. Czemu? Bo myśli jak staruszek Kupisz autonomiczny samochód? Uważaj, twój robot będzie chciał cię zabić! Szyfrowanie komunikatora Razer Adaro Wireless – wygoda, mobilność i jakość, które uzależniają [test] Kury i Oculus Rift. Wirtualna rzeczywistość dla zwierząt? 10 centymetrów desktopa - co potrafi mini-PC wielkości myszki, czyli Intel NUC Ziemia to za mało – już zaśmiecamy Księżyc! Nawet bez człowieka można stworzyć wysypisko Koniec rwania obrazu w grach i niższe rachunki za prąd - nowy standard w monitorach! DuckDuckGo - warto się zainteresować? NSA podsłuchiwała nawet 3 mln rozmów Polaków dziennie. A polski rząd... pomagał?! Wejdziemy do wirtualnej rzeczywistości – to już możliwe! Oculus Rift zapowiada się coraz ciekawiej Bike Intermodal. Lekki składak nowej generacji George R.R. Martin pisze "Grę o tron" na komputerze z DOS-em. I ma to sens! Dropcam Tabs. Nie wejdziesz, on pilnuje! Po co nam jetpacki, skoro są latające skutery? Aero-X spełni marzenia o lataniu Ekspert pod ręką - mobilna aplikacja podpowie, co dzieje się z naszym zdrowiem Telefon z Androidem zamiast laptopa, konsoli i telewizora? Da się zrobić! Quitbit - zapalniczka, która pomoże rzucić palenie Xbox One tanieje, będzie sprzedawany bez Kinecta. Microsoft uśmierca kontroler ruchu? Fascynująca technologia: ten robot złapie wszystko, co rzucisz. Nawet rakietę tenisową!

Popularne w tym tygodniu:

Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień