SmartMove. Pora na „inteligentne” wkładki do butów.

Dziś wszystko musi być smart. Nic dziwnego więc, że przyszedł czas na inteligentne... wkładki do butów!

getsmartmove.com

Od kilkunastu miesięcy wciąż atakują nas gadżety typu FIT. Ich zadaniem jest zmotywować nas do większej aktywności fizycznej, co samo w sobie nie jest złe. Przyczynia się to do uzyskania lepszej kondycji, poprawy sylwetki, czy zdrowia. A do czego służy ten wynalazek?

Po prostu „włóż”

SmartMove to inteligentne wkładki, które pasują do większości znanych nam rozmiarów butów. Bierzesz but, wkładasz wkładkę i gotowe. Proste, prawda? Na koniec pozostaje uruchomić aplikację i za pomocą aktywnego połączenia Bluetooth mierzyć swój ruch, rodzaj ruchu czy ilość spalonych kalorii. Oprogramowanie podpowie nam co powinniśmy zrobić, by osiągać lepsze wyniki i być przez to bardziej FIT.

Wygoda użytkowania? Twórcy twierdzą, że ma być „normalnie”. Ot, zwyczajna wkładka w butach.

Gratulacje! Właśnie zdobyłeś wirtualne trofeum!

Wkładka ma wbudowany czujnik, który jest w stanie określić naszą aktualnie wykonywaną czynność. Idziesz do sklepu? Odnotowuje ruch. Jedziesz na rowerze? Odnotowuje zmianę rodzaju wykonywanej aktywności. Wszystko jest skrzętnie notowane i analizowane, przez co kalorie i osiągnięcia liczone są proporcjonalnie do wykonywanej czynności.


SmartMove jest zasilane za pomocą zwykłej płaskiej baterii, którą bez problemu można kupić w sklepach. Producent twierdzi, że niskie zapotrzebowanie na energię pozwoli na dwumiesięczną pracę czujnika. Całkiem nieźle.

Nie ten typ, nie ta liga

Nie sądzę, by projekt SmartMove miał większe szanse przebicia. Być może jest to dobra alternatywa dla osób, które nie lubią mieć zajętych nadgarstków, a jednocześnie chcą być informowani o przebytych krokach, kilometrach i spalonych kaloriach.

Projekt można wspomóc w serwisie Kickstarter.

Zobacz również: GoPro 3D

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Wirtualna rzeczywistość to dla niektórych jedyna rzeczywistość. Nieuleczalnie chora korzysta z Oculus Rift Rufus Cuff - nadgarstkowy komputer Ekran dotykowy w laptopie – potrzebny czy nie? Lifelogging. Sami podajemy nasze dane na tacy różnym korporacjom Lifelogging. Jeśli można ułatwić sobie życie, to dlaczego tego nie robić? Thermal throttling - jak nienawidzić coś, o czym się nie wie? Jesteś bezrobotny? Uważaj na serwisy pobieraczkowe, naciągające na oferty pracy Peres. Do czego będziemy używać elektronicznego... nosa? Co Oculus Rift ma w środku? Unboxing i rozkręcanie urządzenia Robot piszący artykuły? Nie wierzmy dziennikarzom - to żadna nowość! Tak to się kończy w Rosji: "rosyjski Facebook" przejęty przez ludzi Putina. Koniec wolności słowa? ThumbTrack. Myszka jak… pierścień Google łączy siły z NASA. Drony z Gwiezdnych Wojen pomogą astronautom na orbicie W Saturnie sprzedali używanego iPada. Razem z danymi poprzedniego użytkownika Celebryci w reklamach robią z nas idiotów? Tylko jeżeli sami tego chcemy Supersmoker. Jeszcze nigdy palenie e-papierosów nie było tak… przyjemne Dell XPS 12 Duo – hybryda idealna? [test] Buntownicy w czasach pokoju i wygody. Gdzie dziś są Anonymous? Płyty winylowe? Zapomnijcie! Współczesny Gramofon łączy się ze Spotify Microsoft kończy ze wsparciem, Windows XP od razu się psuje. Przypadek? Jak empatia może zmienić twój produkt, a nawet cały biznes? O zdrowiu w polskim Internecie SAMSUNG GALAXY S5: Skaner linii papilarnych zhakowany!

Popularne w tym tygodniu:

Niezwykłe urządzenia: największe, najszybsze i najdroższe maszyny świata To nie tak, jak myślisz. Obalamy 4 popularne mity o sztucznej inteligencji Europejscy politycy celnie punktują Zuckerberga. Tylko niewiele z tego wynika Komputer, który zmieścisz w kieszeni. Miniaturowy Mi MiniPC zaskakuje możliwościami Brogan BamBrogan – zapamiętajcie to imię. Były współpracownik Elona Muska rzuca mu wyzwanie Huawei P9 lite - trwałość i nowoczesność